O STRONIE

Kuchnia nasza polska to strona o kuchni polskiej w przeróżnych odsłonach: o kuchni "jak u babci", o kuchni ze starych książek kucharskich i rubryk kulinarnych w prasie, o kuchniach regionalnych, o kuchni barów mlecznych, stołówek szkolnych i przedszkoli. O wszystkim tym, co z kuchnią polską się kojarzy.  Będzie więc o kuchni polskiej z całym jej bogactwem wpływów i naleciałości, o jej zróżnicowaniu, będącym odzwierciedleniem niezwykłej wielokulturowej mozaiki, z której się wywodzi, o historii potraw, które znamy i lubimy i tych mniej znanych też. Będzie o wszystkim tym, co przychodzi nam na myśl, gdy mówimy kuchnia nasza polska.

Znajdziecie tu podstawowe przepisy, zdjęcia i kilka słów na temat każdej z potraw, trochę wspomnień, co nieco na temat ciekawych składników charakterystycznych dla polskich kuchni i produktów regionalnych, co nieco o mniej lub bardziej z kuchnią polską związanych książkach. 

Postaram się podawać przepisy w sposób, który umożliwi gotowanie również tym najbardziej początkującym kucharzom (często przygodę z kuchnią zaczynamy przecież od prób odtworzenia smaków z domu rodzinnego), w polskiej i angielskiej wersji językowej. Mam nadzieję, że będzie Wam się podobało :-)

Dzięki za odwiedziny i zapraszam jak najczęściej :-)

Monika

olsztynek_skansen_bl

1 komentarz:

jakszef pisze...

Pięknie tu u Ciebie!
Jeśli ktoś mi kiedyś jeszcze powie, że kuchnia polska jest nudna, odeślę go do Ciebie:)

Copyright © 2014 Kuchnia nasza polska , Blogger