O BLOGU

Witaj na blogu Kuchnia nasza polska

Zapraszam Cię w podróż po smakach domowej kuchni, tej dzisiejszej i takiej jak dawniej. Lubię odkrywać nowe smaki, lubię też szperać w przedwojennych książkach i magazynach i powracać do tych nieco już zapomnianych. Fascynuje mnie historia codzienności więc z wielką frajdą nurkuję w świat starych miar i wag, składników o tajemniczych nazwach i porad o czyszczeniu sreber czy odświeżaniu drożdży. Uwielbiam też, niczym Pyza na polskich dróżkach, tropić lokalne smaki kuchni regionalnych. A jak to z podróżami bywa, również z tych kulinarnych, wracam zawsze z radością do smaku łakoci z mojego rodzinnego domu.

Na blogu znajdziesz przepisy, zdjęcia i kilka słów na temat każdej potrawy, trochę wspomnień, garść historii i trochę mojej pisaniny o książkach kucharskich. Przepisy staram się podawać tak, by mogli z nich korzystać nawet najbardziej początkujący kucharze i kucharki, jeżeli jednak coś jest niejasne, zawsze możesz do mnie napisać (w komentarzu lub w mailu).

Zapraszam serdecznie!
Monika

3 komentarze

  1. Blog... rewelacja. Z pomyślunkiem, przemysłu kilem i z... bławatkiem 👍... 😁

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawy blog! Uwielbiam gotować, więc na pewno zainspiruję się niejednym przepisem! Póki co muszę jednak czekać aż wraz z mężem zakończymy budowę naszego domu. Zamówiliśmy ostatnio agregat tynkarski, który umożliwi nam tynkowanie dużych powierzchni.

    OdpowiedzUsuń
  3. Gotowanie to moja największa pasja, dlatego niesamowicie się cieszę, że powstaje coraz więcej blogów tego typu. Na pewno jeszcze niejednokrotnie tu zajrzę, zwłaszcza że mam nowy sprzęt w wyspie kuchennej, dzięki czemu gotowanie jest jeszcze prostsze i przyjemniejsze.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania!