Kluski z makiem

20:19


Kluski z makiem dość często pojawiają się u nas na wigilii, baaardzo je lubię. Czasem są bardziej suche (takie wychodzą z przepisu, który podaję), czasem bardziej przypominają makową zupę mleczną, zawsze są pyszne :) 

Oczywiście można je przygotować z gotowego makaronu (polecam dobre łazanki), ale najlepsze będą naturalnie te zrobione w domu. Wbrew pozorom to wcale nie tak dużo pracy, co więcej ewentualny nadmiar domowego makaronu można ususzyć i zajadać też po Świętach :)

Kluski z makiem


2 jajka
2 żółtka
200 g mąki

1 szkl. maku
0,5 szkl. bakalii
0,5 szkl. miodu

Z mąki, jajek i żółtek zagnieść gładkie, elastyczne ciasto, odłożyć na 30 min. pod ściereczką, rozwałkować bardzo cienko, pokroić dowolnie, ugotować (2-3 min. we wrzątku). Mak zalać wrzątkiem, przykryć, moczyć przez noc, zmielić 3 razy (można też użyć gotowego mielonego maku, wówczas wystarczy go sparzyć wrzątkiem, przykryć i odstawić do wystygnięcia. Mak odcedzić, dodać miód, bakalie, wymieszać z ugotowanym makaronem. 

You Might Also Like

0 komentarze

Zapraszam do komentowania!

Wyszukiwarki przepisów

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów blogi kulinarne
zBLOGowani.pl

Przeczytaj

Przepisy, które podaję to przepisy kuchni tradycyjnej, nie są mojego autorstwa. Śmiało korzystaj, gotuj, podawaj dalej, nie musisz wspominać, że znalazłeś je u mnie, choć będzie mi miło, jeśli to zrobisz.
Wszystkie zdjęcia i teksty natomiast są moje i jeśli chcesz je wykorzystać, po prostu zapytaj :-)
monika@kuchnianaszapolska.pl

Źródełko